Dlaczego warto udzielać pożyczek na Finansowo.pl?

Atrakcyjne stopy zwrotu

Dzięki wyeliminowaniu niepotrzebnych pośredników takich jak banki i firmy pożyczkowe umożliwiamy osiąganie atrakcyjnych stóp zwrotu nawet powyżej 10% rocznie.

Pamiętaj jednak, że inwestowanie niesie za sobą ryzyko niespłaconych pożyczek – zapoznaj się z informacjami nt. bezpieczeństwa.

Nowa klasa aktywa

Crowdfunding pożyczkowy pozwala na dywersyfikację Twojego obecnego portfela inwestycyjnego o produkt, który wcześniej dostępny był tylko dla banków i innych instytucji finansowych.

Teraz, dzięki Finansowo.pl i zredukowaniu pośredników, możesz bezpośrednio dotrzeć do Pożyczkobiorców i otrzymywać atrakcyjne wynagrodzenie za pożyczanie swoich środków finansowych.

Bez opłat serwisowych

Model biznesowy serwisu jest prosty – od każdej zawartej pożyczki pobieramy od Pożyczkobiorcy opłatę serwisową.

Dla Pożyczkodawców, korzystanie z serwisu jest całkowicie bezpłatne.

Prosto i elastycznie

Inwestowanie u nas jest proste i dopasowane do Twoich preferencji. Dajemy Ci możliwość wyboru kwoty (już od 50 zł) i okresu pożyczki (od 30 dni do 5 lat).

Dodatkowo, ryzyko inwestycji możesz ograniczyć dzięki dywersyfikacji inwestycji w wielu Pożyczkobiorców o różnych ratingach.

Finansowo w liczbach

Cyfry mówią
same za siebie

Suma udzielonych
pożyczek

177,9 mln

złotych

Wynagrodzenie
Pożyczkodawców

11 mln

złotych

Spłacalność
pożyczek

89,4 %

Dołącz do nas

W co możesz inwestować jako
Pożyczkodawca?

Pożyczki dla osób fizycznych

  • Pożyczki do 30 000 zł
  • Osoby fizyczne
  • Pożyczki na dowolny cel (niezwiązany z działalnością gospodarczą)

Pożyczki dla biznesu

  • Pożyczki zabezpieczone i niezabezpieczone do 250 000 zł
  • Jednoosobowe działalności gospodarcze
  • Pożyczki na określony cel związany z działalnością gospodarczą

Pożyczkodawcy

Ranking Pożyczkodawców

Miejsce Kwota udzielonych pożyczek Spłacalność W serwisie od Liczba pożyczek
1. 7 367 742 PLN 94,0 % 2011 11 092
2. 5 983 720 PLN 97,0 % 2013 4 608
3. 4 779 431 PLN 85,0 % 2017 8 193
4. 4 329 130 PLN 93,0 % 2015 4 959
5. 3 425 562 PLN 96,7 % 2011 7 432
6. 3 331 442 PLN 96,6 % 2010 4 991
7. 2 346 808 PLN 90,1 % 2016 3 103
8. 2 254 758 PLN 94,0 % 2012 6 474
9. 2 051 054 PLN 93,3 % 2020 2 304
10. 1 777 209 PLN 96,2 % 2009 7 768

Crowdfunding pożyczkowy z perspektywy Pożyczkodawcy

Czym crowdfunding pożyczkowy różni się od klasycznego crowdfundingu?

  • Zobowiązanie Pożyczkobiorcy nie wygasa dopóty, dopóki pożyczka nie zostanie zwrócona zgodnie z umową, nawet jeśli upadnie projekt biznesowy, na który mu pożyczyłeś
  • Masz możliwość uzyskania dodatkowego zabezpieczenia pożyczki

Kto może zostać Pożyczkodawcą w crowdfundingu pożyczkowym?

  • Jesteś pełnoletni i w pełni praw do zawierania umów
  • Masz oszczędności, którymi chcesz aktywnie zarządzać i je pomnażać
  • Cenisz sobie niezależność, jesteś kowalem własnego losu, a oferowane przez banki oprocentowanie na lokatach jest dla Ciebie nieatrakcyjne

Skąd Pożyczkodawca ma wiedzieć, że dany Pożyczkobiorca zwróci mu pieniądze?

  • Udostępniamy szereg narzędzi i wskaźników, które pozwalają w obiektywny sposób ocenić atrakcyjność wniosku pożyczkowego
  • Masz możliwość bezpośredniego kontaktu z Pożyczkobiorcą na każdym etapie transakcji

Jakie ryzyko dla Pożyczkodawców niesie za sobą crowdfunding pożyczkowy?

  • Inwestowanie w pożyczki za pośrednictwem Finansowo jest inwestycją o relatywnie niskim stopniu ryzyka, jednak istnieje prawdopodobieństwo, że Pożyczkobiorca będzie opóźniał się w spłacie lub przestanie realizować swoje zobowiązania
  • W zależności od produktu, w który inwestujesz, umowa pożyczki zostanie automatycznie przekazana do współpracującej z Finansowo.pl firmy windykacyjnej, lub możesz dochodzić roszczeń na własną rękę

Chcesz wiedzieć więcej?

Kilka ciekawych informacji o rynku
crowdfundingu pożyczkowego

Crowdfunding pożyczkowy powstał w 2005 roku

Idea pożyczek między ludźmi powstała w Wielkiej Brytanii w 2005 roku. Od tego czasu rynek crowdfundingu pożyczkowego obserwuje dynamiczny wzrost zainteresowania ze strony uczestników rynku finansowego. Po pierwsze wynika to z faktu, iż ludzie na co dzień nie potrzebują banków. To, czego potrzebują, to możliwość łatwego i szybkiego pożyczania i inwestowania środków na korzystnych warunkach. Po drugie, rozwój technologii umożliwił wprowadzenie innowacji w usługach finansowych. Serwisy pożyczek społecznościowych pozwoliły na wyeliminowanie pośredników i połączenie ludzi, którzy potrzebują pieniędzy z tymi, którzy je mają, przenosząc oszczędności wynikające z takiego modelu na obie strony transakcji.

Crowdfunding pożyczkowy zdobywa nowych zwolenników każdego dnia

Crowdfunding pożyczkowy rozwija się bardzo dynamicznie na całym świecie. W skali globu ten rynek jest ogromny i niesamowicie trudny do policzenia. Dwie największe tego typu platformy, lendingclub.com oraz zopa.com, już w 2015 roku pośredniczyły w zawarciu pożyczek na łączną kwotę ponad – odpowiednio – 9 mld USD i 800 mln euro. Najlepszym dowodem na niepohamowany apetyt konsumentów na tego rodzaju produkt finansowy można zauważyć po przyroście regulacji rządowych: W USA, już w 2012 roku Prezydent Obama podpisał ustawę mającą na celu zwiększenie tworzenia miejsc pracy i wzrostu gospodarczego w Ameryce poprzez poprawę dostępu do publicznego rynku kapitałowego dla rozwijających się biznesów. Z kolei w Unii Europejskiej, 10 listopada 2021 w życie wchodzi rozporządzenie regulującą crowdfunding, którego celem jest zapewnienie małym i średnim przedsiębiorstwom dostępu do finansowania oraz dokończenie w ten sposób budowy unii rynków kapitałowych. Wskazuje się ponadto, że w niedługiej perspektywie może to być drugi obok bankowego mechanizmów pozyskiwania kapitału dla przedsiębiorstw.

Finansowo.pl jest liderem rynku krótkoterminowych pożyczek społecznościowych w Polsce.

Działając od 2008 roku, pomogliśmy ponad siedmiu tysiącom Użytkowników w zawarciu pożyczki. Łączny wolumen udzielonych pożyczek wynosi 151,6 mln zł, a Pożyczkodawcy otrzymali od Pożyczkobiorców wynagrodzenie w wysokości 8,7 mln zł. Dzięki temu mamy doświadczenie i wiedzę pozwalającą zaoferować Ci produkt, który spełni Twoje oczekiwania i umożliwi pożyczanie szerokiemu gronu zweryfikowanych Pożyczkobiorców, przy równoczesnym dążeniu do maksymalizacji bezpieczeństwa inwestycji.

crowdfunding pożyczkowy to inwestycje o relatywnie niskim ryzyku

Ryzyko braku spłaty pożyczki jednak istnieje. Dlatego też oferujemy Pożyczkodawcom jak najwięcej funkcjonalności zwiększających bezpieczeństwo inwestycji. Wszyscy Pożyczkobiorcy muszą przejść weryfikację obowiązkową (dowód tożsamości, konto bankowe, numer telefonu, e-mail) oraz mogą skorzystać z weryfikacji dobrowolnych (m.in. w BIK, adres zamieszkania, przychody, zatrudnienie, rachunki od dostawców etc.). Dodatkowo, jako Pożyczkodawca, możesz zapoznać się z dokładną historią pożyczkową i ocenami Pożyczkobiorców czy też informacjami osobowymi i finansowymi na ich temat. W przypadku braku spłaty pożyczki przez Pożyczkobiorcę masz możliwość wystawienia wierzytelności na rynku wtórnym, uzyskania wsparcia w ewentualnym skierowaniu sprawy na drogę sądową lub w przypadku Finansowo Biznes otrzymasz kompleksowe wsparcie firmy windykacyjnej. Więcej informacji na temat bezpieczeństwa znajdziesz tutaj.