Zobacz jak Finansowo zmieni się już w maju...

O Finansowo.pl

Serwis Finansowo.pl to projekt wprowadzający na polski rynek ideę "social lending" czyli pożyczek społecznościowych. Najprościej rzecz ujmując nasza usługa umożliwia udzielanie pożyczek między osobami fizycznymi bez pośrednictwa banków.

Wierzymy, że tego typu projekty to przyszłość bankowości. Od samego poczatku swojego istnienia banki łączyły ludzi którzy mają pieniądze (poprzez lokaty i inne tego typu produkty inwestycyjne) z tymi którzy tych pieniędzy potrzebują (udzielając kredytów). Mimo upływu setek lat (pierwszy bank na świecie to Banca Monte dei Paschi di Siena został założony w 1472 roku!) idea ta pozostała niezmienna. Dopiero ostatnie lata, rozwój internetu i komórek, spowodowały, że po raz pierwszy ten status quo może ulec zmianie. Aby połączyć ludzi, którzy potrzebują pieniędzy z tymi którzy je mają nie potrzeba już banku - wystarczy wykorzystanie nowoczesnych technologii czyli stron internetowych i aplikacji na komórki. Jest to analogiczna sytuacja do zmian jakie zaszły w handlu - bazary i sklepy zastąpiły po części serwisy aukcyjne i sklepy internetowe. Brak "fizyczności" zarówno w handlu jak i bankowości ma po prostu wiele niezaprzeczalnych zalet.

Jak chemy funkcjonować? Jakie cele nam przyświecają? Otóż wierzymy, że stoi przed nami niepowtarzalna szansa usprawnienia i uproszczenia transferu pieniędzy między ludzmi. Po prostu. Chcemy "wyręczyć" systemy bankowe z prozaicznej czynności jaką jest pożyczanie pieniędzy ludziom, którzy ich potrzebują, oferując jednocześnie dobry sposób na ich inwestowanie. Internet i komórki są do tego świetnym narzędziem. Niejako przy okazji chcemy zachęcić do korzystania z naszej oferty ludzi, którzy dotychczas - z różnych powodów - nie korzystali z oferty banków. Finansowo.pl daje im możliwość zrealizowania potrzeb których banki dotychczas nie zaspakajały. Mamy nadzieję, że coś, co obecnie jest niszą na rynku, stanie się kiedyś bardzo powszechną usługą. W końcu każdy z nas ma potrzeby finansowe, ale nie każdy chce realizować je poprzez pośrednika jakim jest bank.

Z życzeniami dużych pieniędzy na koncie,
Zespół Finansowo.pl